AJAX – TOTTENHAM 2-3. LIVERPOOL – TOTTENHAM, MAREA FINALĂ❗

AJAX – TOTTENHAM 2-3 | IMPOSIBIL de descris in cuvinte! Moura inscrie in FIX ultima secunda a prelungirilor: a reusit un hat-trick! LIVERPOOL – TOTTENHAM, marea finala

Tottenham a lăsat-o pe Ajax în șoc, după 45 de minute nebune pe „Johan Cruyff Arena”. La pauză era 2-0 pentru „lăncieri”, însă englezii au revenit și au întors calificarea, cu 3 goluri, ultimul marcat în al șaselea minut de prelungire.

„Doamne Dumnezeule!!!” Reactii dupa a doua seara magica de UCL! Tottenham e in finala dupa un gol marcat in minutul 90+6. Ce au postat Gary Lineker si Rivaldinho – https://t.co/SdqUKNkn9Q
Tottenham are the 40th different club to reach the UEFA Champions League/European Cup final – and the first to reach their first such final since Chelsea did so in 2008.